Avrupa’da halihazırda 75, 90, 115 hp güçlere sahip 1.5-litre Skyactiv-G ünite ile satılan yeni Mazda 2’ye gelen yeni 1.3-litre Skyactiv-G benzinli motor Bangkok Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

Yeni Skyactiv-G motor 93 PS gücünü 5800 rpm’de, 123 Nm olan maksimum torkunu ise 4000 rpm’de veriyor. 1.5 motordan oldukça yüksek gücüne rağmen %20 daha az tork veriyor.

Artık şasisini Ford Fiesta ile paylaşmayan yeni Mazda 2’de yeni geliştirilen bir şasi kullanılıyor.

Şimdilik sadece Tayland pazarına sunulan bu motorun yakında diğer pazarlara da geleceğini tahmin ediyoruz. Mazda bir önceki nesil Mazda 2’de de 1.3-litre atmosferik bir motor kullanmıştı.

Donanım konusunda cömert davranılan modelde anahtarsız çalıştırma, klima ve Mazda’nın Start-Stop sistemi i-Stop standart olarak sunuluyor.

Tüm modellerde 6-ileri otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor, buna rağmen sadece 4.3l yakıt tüketen yeni Skyactiv-G motorun yakıt konusunda oldukça cimri davrandığı görülüyor.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Ufaklığa yeni motor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
caner743
Üye

araba ne zaman türkiyeye gelir acaba

caner743
Üye

ortalık polo fiesta kaynarken böle pazar payı varken yazık ederler

yusuf sinan
Üye

mazda turkiye fiyat konusunda anlaşamamış sanırım ötv muhabbeti yüzünden biraz tuzlu olucağı için getirilmicek diye biliyorum