Bu haftanın başında özel tanıtımı yapılan yeni nesil 7-serisi’nin ilk detaylarını BMW resmi olarak duyurdu. Bavyeralı üreticinin verdiği detaylar arasında dikkatleri en çok çeken ağırlıktaki inanılmaz düşüş. Önceki nesile göre 130 kilogram hafifleyen yeni 7-serisi bu yeniliği CFRP adını verdikleri bir şasi teknolojisine borçlu. CFRP basitçe karbonfiberle güçlendirilmiş plastik kombinasyonundaki yenil nesil bir şasi. İlk olarak i serisi otomobillerde kullanılan bu teknoloji 7-serisine de iskelet oldu. Buna ek olarak bir diğer önemli detay ise yeni nesilde kullanılacak motorlar 6 silindirli olacak ve 8 ileri Steptronic şanzımanla birlikte müşterilere sunulacak.

BMW, 7-serisi için “sofistike ve inovasyon şasi teknolojisinin konforla harika uyumu” sloganını kullanacak. İki akslı havalı süspansiyon bütün donanımlarda standart olurken, yol koşullarına göre süspansiyon ayarlarını otomobil otomatik olarak yapacak.

7-serisinde, yeni nesil iDrive bilgi-eğlence sistemi, dokunmatik ekran vaat ediyor. Ayrıca, jest ve mimiklerle de kontrol edilebilen bu sistemde kullanıcı dostu ve sürüş güvenliğini engellemeyecek komutlar bulunuyor.

Kendi kendine de park edebilen 7-serisi, otoparklarda veya garajlarda sahiplerinin uzaktan kumandayla çağırdığı bölgeye otomatikman gelebiliyor.  Bu teknoloji yine i3 ile tanıtılmıştı.

İşte özel tanıtımdan fotoğraflar:

 

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir