Çıkış tarihi 2017 yılının sonuna ertelenen, D5 kodlu Yeni Audi A8’in üzerindeki örtü yavaş yavaş kaldırılıyor.

Alman kaynaklardan gelen bilgilere göre; 48 Voltluk elektrik sistemiyle donatılacak olan A8, ayrıca sekiz ileri otomatik şanzımanla birlikte quattro dört tekerlekten çekiş sistemine de sahip olacak. Alman markanın amiral gemisi olan A8’in en çok tercih edilecek motorlarının başında ise yeni geliştirilmiş V6 dizel motor gelecek. Yerine geçeceği 3.0 TDI’dan 28 BG ve 40 Nm daha güçlü olan bu motor, 286 BG güce ve 620 Nm torka sahip olacak.

W12 motorunu da elden geçiren Audi mühendisleri, bu motorun silindir hacmini 6.3 litreden 6.0 litreye düşürmüş. Silindir hacminin azalmasına rağmen eski motora göre 85 BG & 175 Nm daha güçlü olan yeni W12, 585 BG güce ve 800 Nm tork değerine sahip. A8’in en güçlü versiyonunu temsil eden S8’de ise çift turbolu 4.0 litrelik ünitenin kullanımına devam edileceği belirtilirken; mevcut motorun 520 BG olan motor gücü 580 BG’e, maksimum tork değeri ise 650 Nm’den 800 Nm’ye çıkarılmış. Plug-in hibrit versiyonu benzinli turbo V6 motorla birlikte tüketicilere sunacak olan Audi, bu modelde sekiz ileri otomatik şanzımana da yer verecek.

Kendi sınıfındaki diğer otomobiller gibi gelişmiş otonom sistemlerle donatılacak olan Yeni A8’in ilk olarak bu yıl ki Şanghay fuarında konsept olarak karşımıza çıkması beklenirken, modelin dört kapılı A9 coupe’ye benzer bir tasarım anlayışına sahip olabileceği de gelen bilgiler arasında,

PAYLAŞ
Önceki içerikEge hazır
Sonraki içerikMinicik bir Japon
Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :”Nasıl yardımcı olabilirim?” düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Beklemeye değer"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
aliince58
Üye

benim gözümde f sınıfının lideri

wpDiscuz