2016 Lexus RX New York Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

Daha önce Lexus NX modelinde gördüğümüz X şeklindeki büyütülmüş ızgara, yanlara kadar taşmış tam LED ön aydınlatmalar, yeni sis ve gündüz aydınlatmaları aracı oldukça elit göstermiş. Arkaya doğru eğimli tavan, farklı 3. cam şekli, L şekilli arka LED aydınlatmalar ve çift egzoz çıkışı otomobilin premium algısını arttırmış. 12.3 inçlik bilgi-eğlence sistemi, arka koltuk ısıtmaları, açılabilir panoramik cam tavan, arka koltuklar için 11.6 inçlik eğlence sistemi aracın içerisinde kullanıcıyı şımartan özellikler. RX 350 modelinde 3.5 litrelik V6 silindirli 270 beygirlik motor ile 8 ileri otomatik şanzıman sunulurken, RX 450h versiyonunda 3.5 litrelik motora yapılan elektrikli motor desteği ile birlikte 300 beygirlik güç üretilmiş.

RX ilk defa adaptif değiştirilebilir süspansiyon (AVS) sistemi kullanan Toyota aracı olacak. Süspansiyon sistemi elektronik olarak yoldaki kasisleri algılayarak süspansiyon sisteminin sertliğini ayarlayacak ve üst düzey konfor sunacak. Buna ek olarak renkli hayalet ekran kullanarak, hayalet ekran konusunda da yeni bir sayfa açmış olacak.

Bu araçlara ek olarak Lexus RX F SPORT modeli ise 20 inçlik spor jantlar, F SPORT logolu deri spor direksiyon, yine F SPORT logolu pedallar ve AVS sistemine ek olarak viraj dönmeyi ters körük hareketi ile kolaylaştıran süspansiyonları ile gelecek.

4. jenerasyon RX bu yıl sonlarına doğru müşterileriyle buluşmaya hazır olacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir