Güney Kore’nin büyüyen otomobil üreticisi Ssangyong, Seul Otomobil Fuarı’nda yeni konsepti XAV modelini tanıttı.

Geçtiğimiz yıllar boyunca çeşitli konseptlerle otomobil severleri heyecanlandıran Güney Koreli bunların çoğuna üretime geçiremeyerek bizleri hayal kırıklığına uğratmıştı. XAV için neler olacağını bilmiyoruz ancak sahip olduğu özel isim (eXciting Authentic – heyecanlandırıcı otantik) ve eski klasik SUV modelleri anımsatan hatları ile bizlere merak uyandırdığını söylemeliyiz.

XAV elektronik dört çeker sistemden faydalanan bir kompak SUV. e-4WD adını verdikleri sistemde klasik 1.6 litre hacminde atmosferik bir motora lityum-iyon bataryalardan güç alan elektrikli bir güç ünitesi eşlik ediyor. Diğer detaylar hakkında net bir bilgiye sahip olmadığımız XAV için söylenen slogan ise: “güçlü performansın yanında üstün verimlilik bir arada” denilmekte.

XAV konsepti aslında kanvas bir tavana sahip olan üstü açılabilir ve aynı zamanda elektronik hava süspansiyonuna sahip bir otomobil. Ssangyong ayrıca bu otomobile akıllı kontrol sistemi adını verdiği yol karakteristiğine göre süspansiyon ayarlarını değiştiren bir sistem de ekledi.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir