Skoda’nın efsanevi ralli otomobili 130 RS’in mirasını devam ettirmesi için tasarlanan R200 konsepti gün yüzüne çıktı.

Skoda 130 RS’in yollara çıkmasının 40’ıncı yıl dönümü şerefiyle Çek tasarımcı Petr Novák’ın özel olarak tasarladığı otomobil, Prag’daki DOX Modern Sanatlar Merkezinde sergileniyor. Birinci jenerasyon Audi R8’in temelleri üzerinde inşa edilen otomobilin ön görünümde Bentley modellerine benzeyen far gurubunu tercih eden Novák, genel hatlarıyla retro bir otomobil ortaya çıkarmayı başarmış. 18 aylık gelişim süreci sonunda aynı temeli paylaştığı R8’den; 44cm daha uzun, 20 cm daha geniş ve 13 cm daha yüksek bir yapıya sahip olan R200 konsepti bu sayede kendine has bir görünüme kavuşmuş.

R8’den alınan atmosferik 4.2 litrelik V8 motorun kullanılacağı belirtilen R200, altı ileri manuel şanzımanla birlikte dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak. 420 BG güç ve 430 Nm torkuyla R8’e hayat veren motorun R200’de ne kadar güce sahip olacağı netlik kazanmazken, bu değerlere çok yakın olacağı tahmin ediliyor.

Resmi olarak Ocak 2016’da tanıtılacak olan otomobilin üretim adedinin 24 adetle sınırlı olacağı açıklanırken fiyatının ise yaklaşık 255.000€  olacağı belirtiliyor.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Hatırlanmak güzel şey"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
a_tektas
Üye

vag elde kalan malzemeyle araba yapmış

Yiğitcan Günay
Üye

255.000€ olsa da alsak ,benim çok hoşuma gitti araba 😀

fatih dinç
Üye

karma araba olmuş 🙂 hepsinden koymuşlar

hakikionur
Üye

kasa r8 ön farlar bently arka farlar lamborghini bu ne la 😀