Hiç beklemediler

Uygulama biter bitmez zam

3

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK), tavan fiyat uygulamasını sona erdirmesiyle birlikte akaryakıta çifte zam geldi.

Akaryakıt dağıtım şirketleri, benzin satış fiyatlarına litrede 3 ila 5, motorin satış fiyatlarına ise 4 ila 5 kuruş zam yaptı.

Zamla, Ankara’da litresi 4,60 liradan satılan 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 4,63-4,65 liraya çıktı. İstanbul’da litresi 4,57 lira olan 95 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı 4,60-4,61 liraya, İzmir’de 4,59 liradan satılan benzinin litre fiyatı da 4,62-4,63 liraya yükseldi.

Motorinin litre fiyatı ise İstanbul ve İzmir’de 3,90 liradan 3,94-3,95 liraya çıkarken, Ankara’da 3,96 liradan satılan motorinin litre fiyatı 4,00-4,01 lira oldu.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor. EPDK dün, yeni süreçte piyasada fiyat oluşumlarını titizlikle izleyeceğini açıklamıştı.

 

Kaynak : http://www.ntv.com.tr/

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Mehmet CanburningashesRenard Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Mehmet Can
Üye
Mehmet Can

Yok yok bu vergilerle millet tüpten kurtulamaz mercedes’e bmw’ye v.s tüp takılan ülke olarak dünyada tekiz sanırım..

burningashes
Üye
burningashes

Ben bir ay ukrayna’da bir ay türkiye’de yaşıyorum. TR ye gelince her seferinde aptal hissediyorum kendimi bu vergilendirmeler yüzünden. Bu nasıl benzin fiyatıdır arkadaş, hiç bir çaresi yok mu bu işkencenin. Güzelim arabalara tüp taktırmak zorunda kalıyor insanlar, Dizel almak için kafadan 8-10 bin lira fazla veriliyor. Motorin neredeyse 4 lira olacak. ukrayna’nın 2.5 katı. Bu ukrayna nasıl fakir ülke, biz nasıl zengin ülkeyiz anlayamıyorum.

Renard
Üye
Renard

yetmez. 10 tl isteriz