Hyundai, Seul Motor Show’da CUV(crossover utility vehicle) segmenti oyuncularından olan Enduro konseptini tanıttı.

Günümüz SUV otomobilleri ile ralli motosikletlerini harmanlayarak büyük ve kalabalık şehirler için özel bir otomobil ortaya çıkardıklarını belirten Hyundai, çamurluklarda ve tamponlarda kullanılan siyah renkli plastik eklentiler ile birlikte Enduro için “Büyük Böcek” yakıştırmasını yapıyor.

Özel olarak geliştirilmiş süspansiyonlarla birlikte yüksek bir yapıya sahip olan model, LED aydınlatmalar ile dikkat çekici bir tasarım anlayışına sahip. Kapılar açılınca ortaya çıkan basamaklar sayesinde tavana daha rahat yüklemenin yapılabileceği belirtilen otomobilde ayrıca C sütününda bulunan hava yarığı sayesinde hava direnci de azaltılmış.

Enduro’nun kabini ile alakalı herhangi bir fotoğraf paylaşılmazken Hyundai’den gelen bilgiler, sürüş esnasında dikkati dağıtmayacak bir gösterge ve kontrol gurubunun kullanılacağı yönünde.

Uzunluğu 4271 mm, genişliği 1852 mm, yüksekliği 1443 mm ve aks mesafesi 2650 mm olarak açıklanan HND-12 Enduro konseptinde 2.0 litre turbolu benzinli bir motor kullanılırken bu motor gücünü yedi ileri çift kavramalı şanzıman ile yere aktarıyor.

Hyundai, Enduro konsepti ile alakalı daha fazla detay vermekten kaçınırken üretim modelinin tanıtılan modele ne kadar benzeyeceği ise merak konusu.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Hyundai’nin böceği"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mamud
Üye

çok fena olmuş bu.. o tampon çıkıntılarını biraz düzeltip hiç bozmadan sürsünler piyasaya, birde dizel otomatik koy. sonrada yaz beni alıcılar listesine 😀

jeffwaterss
Üye

veloster cross olmuş =)