Lexus, 22-29 Nisan tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek olan Şanghay Otomobil Fuar’ında pek çok modeliyle birlikte RX 200t F SPORT modelini de sergileyecek.

Nisan ayının başında New York’ta tanıtılan dördüncü jenerasyon RX, hatırlanacağı üzere; 3.5 litrelik V6 motora sahip RX 350 ve yine aynı motorun elektrik motoruyla desteklendiği RX 450h modeliyle sahne almıştı. New York’ta RX 200t F SPORT modeliyle alakalı detaylı bilgi vermeyen Lexus, sonunda bu modelin dört silindirli 2.0 litre hacminde aşırı beslemeli benzinli motora sahip olacağını duyurdu.

RX 200t  F SPORT’ta kullanılacak motorun gücü 228 Bg olarak açıklanırken bu motor; akıllı değişken supap zamanlama sistemi, düşük ataletli turbo ve silindirlere giren sıcak havayı su ile soğutmayı sağlayan intercooler gibi teknolojileri bünyesinde barındıracak. Motorun ürettiği gücü 6 ileri otomatik şanzımanla yere aktaracağı belirtilen otomobilin etkileyici bir ara hızlanma deneyimi sunması için şanzıman oranları da özenle belirlenmiş.

Daha fazla teknik detay vermeyen Lexus’un kısa bir süre içerisinde modelin tüm bilgileriyle birlikte fiyatını da açıklayacağı tahmin ediliyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir