Baştan aşağı özenle tasarlanarak kendi sınıfına yeni bir soluk getiren Mazda3, en güçlü versiyonunu temsil edecek olan MPS modeliyle rakiplerine göz dağı veriyor. Eylül ayında gerçekleştirilecek olan Frankfurt Motor Show’da Mazda3 MPS konseptini otomobil sevenlerle tanıştırmayı planlayan Mazda, hot hatch sınıfı için heyecan verici bir modelin ortaya çıkmasını sağlamış.

2.5 litrelik turbo motorun hayat vereceği Mazda3 MPS’nin dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olabileceği belirtilirken, Mazda kanadından henüz bu konuda yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

MPS konsepti gibi gelecek jenerasyon CX-9’un da Dünya prömiyerini yapmayı planlayan Mazda, bu modeli Frankfurt Motor Show yerine Kasım ayında gerçekleştirilecek olan Los Angeles Auto Show’da tanıtacak. MPS’de kullanılan 2.5 litrelik turbo motora sahip olacağı belirtilen CX-9 ile birlikte Mazda, yeni tasarım yüzünü de devam ettirmiş olacak.

Kimler Neler Demiş?

7 Yorum "Rakipleri korku sardı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
yusuf sinan
Üye

köpek ya köpek şu bakışlara baksana

caesar34
Üye

Yeni Focus yer bunu.

Fawer
Üye

Türkiye’deki rakiplerinin kafası rahat , bu araç Yunanistan sınırında takılır daha fazla yaklaşamaz bize:) %130 ÖTV böyle bişey işte.

cyener07
Üye

Vay be şu biçim araba Türkiye’de hiç oluyor ya … 1.6 dizel otomatiklerle devam

e.g.uysal
Üye

Ne güzel. Ülkemizde satmayacak bir mazda modeli daha. Teşekkürler ÖTV.