Ford 2016 Taurus’u 2015 Şangay Otomobil Fuarı’nda gösterime çıkaracak. Fuar öncesi yaptığı özel sunumla aracın örtüsünü kaldırdı.

Aracın Çin’de tanıtılmasındaki özel amaç Çinli iş adamlarına bu aracı satabilmek. Yerel pazarda “ihtiyaçlarınızı karşılayan tasarım” sloganıyla yola çıkılmış ve araç Çin’de kendi kitlesi tarafından beğeni kazanmış.

Araç özellikle altıgen ızgara ve etrafını saran LED farlar ile Mondeo’ya benzerken, 19 inçlik 10 kollu jantlar biraz olsun fark yaratıyor. Aracın içerisi akıllı olarak tabir edilen 25 farklı saklama gözüne sahip. Tavanda ise neredeyse tamamını kaplayan cam tavan bulunurken, arka koltukta oturan yolculara fazla fazla diz ve baş mesafesi sunulmuş. Araçta 2.7 litrelik EcoBoost V6 motor bulunacak. Ford yetkilileri bu motorun önceki modellerine göre daha akıllı ve daha güçlü olduğunu belirtiyor.

2016 Ford Taurus 750 Milyon Dolar’a mal olan Changan Ford Hangzhou Plant adını verdikleri fabrikalarında üretilecek. Çin’deki 6. üretim bandı olan bu fabrikada yılda 250.000 araç üretilmesi planlanıyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Tam bir Çinli"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
gorkem03
Üye

Yapmış yine yapacağını 🙂