Apex Masters Drift Serisi, 2015 sezonuna İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde düzenlenen ilk ayak yarışları ile büyük bir açılış yaptı.

Serinin ilk ayapında İzmir’in heyecanlı ve coşkulu 8000’i aşkın seyircisinin önünde 17 pilot start aldı. Bir fuar alanını andıran gösterişli ve kalabalık otopark alanı ise görülmeye değerdi.

12 Nisan Pazar günü, ilk olarak sıralama turları atıldı. Yarışın jurileri pilotları hız, çizgi ve açılarına göre puanlayarak en iyi 16’yı oluşturdular. Daha sonra heyecanlı Top 16 yarışları başladı. Pilotlar Top 16 yarışlarında ikili çıkışlar sergilediler. İkili çıkışlarda öndeki araç hız, çizgi ve açı olarak en iyi turunu atmaya çalışırken onu takip eden pilot ise öndeki aracı en yakın şekilde takip ve taklit etmeye çalıştı.

Elemeler sonunda Oktay Kabaktaş ve Kemal Soylu finale kaldılar. V8 motorlu Nissan S13 kullanan Oktay , rakibi Turbo motorlu Bmw E36 pilotu Kemal Soylu’yu geri de bırakarak sezonun ilk birinciliğine ulaştı. Üçüncülük yarışında ise Özer Mollamehmetoğlu ve Mustafa Mert Kazanç yakın bir performans sergilediler. Bu mücadele sonunda üçüncülüğe hak kazanan isim Özer olurken, Mustafa dördüncülük ile yetinmek zorunda kaldı.

Apex Masters Drift Serisi ikinci ayağı,  Mayıs ayı sonunda Drift Kulübü tarafıdan İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlenecek.

Kaynak: Tosfed

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Yanlama sezonu açıldı"

avatar
   
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
asozcan
Üye

s13 kasa drift esnasında ekstra estetik bir görüntü oluşturuyor. Resmen haksız rekabet.