Audi 7 Mayıs’ta Viyana Motor Sempozyumu’ nda yeni 2.0 TFSİ motorunu tanıtacak.

Audi motorun testlerini tamamladı fakat halen ayrıntılar gizli tutuluyor. Motorun neyi amaçladığı sorulduğunda ise ”normal çalışma koşullarında en iyi yanma değerini tutturan verimli bir motor” sloganıyla karşılaşıyoruz. Aynı zamanda ”kendi sınıfında en verimli 2 litrelik benzinli motor” olacağını belirten Audi detayların Viyana’ da açıklanacağını belirtti.

Audi’ nin motor geliştirme departmanının en üst yetkilisi Stefan Knirsch, ”Biz 2009 yılından beri yeni sürüş teknolojileri üzerinde çalışıyoruz.” dedi. ”2007′ de ortaya çıkmasına rağmen en iyi turbo beslemeli 4 silindirli benzinli motorlardan olan TFSİ, yenilenecek ve Viyana’da detayların açığa çıkmasıyla gücüne güç katacak.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

PAYLAŞ
Önceki içerikAvitaş’tan yerli SuperCar Lites
Sonraki içerikİşte bir gurur kaynağı daha
Kaan HACIOĞLU

Otopark.com’la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji’nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6’sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Şeytanın bacağını kıracak"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
viper17
Üye

Yağ tüketmeyi seviyor mu aceba hala 🙂

wpDiscuz