Toyota, 2015 Aygo modelini sessizce ortaya çıkardı. Haziran’da Avrupa’da satışa çıkması planlanan modelde önceki yıla göre en büyük değişiklik yeni “x-cite” donanım paketi. Cyan Splash gövde rengine sahip modelde piano black detaylar ve 15 inçlik siyah alaşım jantlar bulunuyor. Müşterilere aynı zamanda siyah tavan ve A sütunları da opsiyon olarak sunuluyor. Çift renkli tasarım otomobilin iç mekanında da devam ediyor. Siyah-mavi kombinasyonuna sahip koltuklara gövde rengiyle aynı renkte trim parçaları ile krom kapı kolları eşlik ediyor.

Otomobile gücünü veren ünite ise 69 HP ve 95 Nm değerlerine sahip 1 litrelik 3 silindirli bir VVT-i benzinli motor. Bu motorla model 3.8 l/100km’lik bir ortalama yakalayabiliyor ve karbondioksit salınımı da 88 g/km seviyelerinde kalıyor.

Bu yeni donanım paketi dışında 2015 Aygo’da farklı donanımsal yenilikler de mevcut. Opsiyon listesine eklenen Şerit Takip Asistanı ve çarpışma olacağı önceden algılandığında otomatik olarak fren yapan Pre-Collision System ile Aygo, artık daha güvenli.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir