Fiat’ın yeni kompakt sedan modelinin dünya prömiyeri İstanbul Autoshow 2015’te gerçekleşecek. Modelin ön gösterimi, 22-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Stil Merkezi ve FCA’in en büyük Ar-Ge merkezlerinden biri olan Tofaş tarafından geliştirilen yeni Sedan, konfor, teknoloji, geniş iç hacim ve verimliliğin etkileyici bir birleşimini sunacak. Tüm bu özellikleri görkemli İtalyan tasarımı ile taçlandıran yeni model özgün ve güçlü sedan çizgilerini başarılı bir mühendislik projesiyle harmanlıyor. Sedan konseptinde geliştirilen bu yepyeni araç, geniş iç hacim sunmanın yanı sıra şık stili ile göz dolduracak.

Fiat’ın yeni sedan modeli, Dünya Klasında Üretim alanında kazandığı Altın Madalya ile başarısını tescilleyerek dünyanın en iyi otomotiv üretim tesislerinden biri arasında yerini alan, Tofaş’ın Bursa fabrikasında üretilecek.

Yeni modelin satışına Kasım 2015’te Türkiye’den başlanacak; sonrasında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nde yer alan 40 ülkede devam edilecek. Yeni model, bölgede varlığını güçlendirmek isteyen Fiat markası için anahtar niteliğinde stratejik bir rol üstleniyor.

 

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Bursa doğumlu Kompakt Sedan"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Eyup16
Üye

Bir bursalı olarak söylüyorum, türk fabrikaları ne yazikki montajdan öteye gidemiyor. Bu işlerin arge çalışmaları yurtdışında tamamlanıp sadece ucuz işçilik sebebiyle turkiyede üretiliyor.. maalesef

jeffwaterss
Üye

Çin’de satılan Fiat Viaggio ve Amerika’da satılan Dodge Dart benzeri bir model olacağını düşünüyorum , planlarında HB versiyon da var , onun da Çin’de piyasaya çıkmış olması lazım .