Peugeot BlueHDİ dizel motor ile donatılmış 208 modeliyle yakıt tüketimi rekorunu kırdığını açıkladı.

BlueHDİ dizel motorlu model 2152 km’lik mesafeyi 43 litre yakıt ve 2 Litre/100 km ortalamayla katetti. Fransız firma Peugeot bu rekorun ”Euro6 normuna uygun BlueHDİ motorun ne kadar ekonomik olduğunun ve karbondioksit salınımının ne kadar az olduğunun kanıtı” olduğunu belirtti.

Bu rekor Fransa’daki Belchamp test parkuru üzerinde Nisan ayında gerçekleştirildi ve Fransa Onay Makamı(UTAC) tarafından denetlendi. Üzerinde kullanılan motorun standart 1.6 litrelik BlueHDİ S&S olduğu ve 5 ileri manuel şanzımanla bezendiği açıklandı. Aracın 38 saat boyunca kullanıldığı ve birkaç şöförün 3-4 saatlik değişimlerle direksiyon başına geçtiği alınan bilgiler arasında.

PAYLAŞ
Önceki içerikKonseptler havada uçuşuyor
Sonraki içerikBMW’den MotoGP’ye doping
Kaan HACIOĞLU

Otopark.com’la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji’nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6’sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "”Diizel” ile rekor kırıldı"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
hatatahatch
Üye

Ben benzinli aracla 1.0 58 kmde 3.3 lt goruyorum.

İstanbullu
Üye

Saateki hızı ortalama 58 km. Bence bişey unutuluyor. Ortalama hızınartılrımlası gerek. İnsan ömrünü 38 saatini 2150 km için harcamamalı. Vakit nakittir. Oratama hız 100 km çıkartılması gerek.

mdaemon
Üye

istanbul trafiği baz alınmıştır belki

vwgti
Üye

100 olmasa da en azından 70 olmalı

wpDiscuz