2002-2004 yılları arasında sınırlı sayıda, sadece 400 adet üretilen Ferrari Enzo’yu bilmeyeniniz yoktur. 12 silindirli motoruyla muhteşem bir ses çıkartan ve görüntüsüyle herkesi büyüleyen araca sahip olan çok az şanslı kişi vardır.

Ama ne yazık ki bazı “şanslı” kişiler bu güzelliğin değerini bilemiyor. Birazdan vereceğimiz örnek de bunu çok iyi ortaya koyuyor. Güney Kore’nin Seongbuk-dong kentinde çekilen fotoğraflarda kırmızı bir Enzo’nun önden direğe “girdiğini” görüyoruz. Aracın hava yastıklarının açılmadığını göz önünde bulundurursak kazanın düşük hızlarda gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Kazanın sebebi veya aracın sahibinin kim olduğu belli değil fakat söylenenlere göre araç Güney Kore’de bulunan üç Enzo’dan biriymiş. Ne diyelim, araç sahibine geçmiş olsun.

400 – 1 = 399…

PAYLAŞ
Önceki içerikHangara ihtiyacı olanlara
Sonraki içerik20’lik çıtırdan vazgeçemezsiniz
Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka’ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012’den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Enzo direkle buluştu"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
hasanut
Üye

Bunun motoru arkada değil mi, tamir edilir bişey olmaz. 399+1 = 400 🙂

yusuf sinan
Üye

olmadı 399.75 olur 😀

wpDiscuz