Ferrari’nin 1969’dan beri neredeyse bütün otomobillerini test eden ve gelişimlerine büyük katkı sağlayan Dario Benuzzi 70 yaşında emekli oluyor.

Herkes bir Ferrari’yi kullanmayı hayal ederken, o henüz piyasaya çıkmamış modelleri sürüyordu. Ama bugüne kadar hep perde arkasında kaldı. Ferrari yönetimi paha piçilemez emekleri için ona kısa film hazırlamaya karar verdiler ve bu video için Ferrari F40, F50, Enzo ve LaFerrari’yi sürmesini istediler. Tabi ki onun için çocuk oyuncağıydı.

Benuzzi gelecek Ocak 2016’da 70 yaşını bitirmiş olacak. Belki de bu videoyu kendisine verilmiş bir doğum günü hediyesi olarak görebilir. 1969 yılında başladığı görevinden bu yana 288 GTO’dan FF’e kadar bütün araçların DNA’sında izi bulunuyor.

Videoda F40 ve F50 ile Enzo ve LaFerrari’yi klasik ve modern olarak gruplandıran Benuzzi araçları kullanırken büyük keyfi aldığını söylemeyi de ihmal etmiyor.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Hızlı ve artık emekli"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Burak
Ziyaretçi

Ferrari boşuna dünyanın en iyi spor otomobil üreticisi değil. Enzo Ferrari “Diğerleri otomobil satabilmek için yarışır, biz ise yarışabilmek için otomobil satarız.” Şu kelime bile Ferrari’nin neden Ferrari olduğunu çok iyi özetliyor

yselimkaya
Üye

nerdeyse yarım asır her çeşit Ferrari’yi kullanıp bu dünyadan ayrılmak gibisi var mıdır bir araba sevdalısı için.

johnTURK
Üye

Her sabah kalkıp işe diye çıkıp marenello nun etrafında ferrari’yle tur atarak emekliliği beklemek, ben bilemedim bu işse bizim yaptığımız ne diye..