Haziran’da yeni güncellemelerle satışa sunulacak olan Citan, SCR teknolojisine ihtiyaç duymaksızın Euro 6 emisyonlarını karşılayabilecek. Bunu ise sadece motorun iç aksamında yapılan bir dizi değişikliğe ek olarak, depolama tipi NOx katalitik konvertör ve ECO start/stop fonksiyonuna sahip standart BlueEFFICIENCY paketi ile başarmış. Bu değişiklikler sayesinde dizel modellerde yakıt tüketimi 4.3 L/100 km’ye kadar düşürülebilmiş.

Ekonomik motor özelliklerinin yanında, model geri görüş kamerası ve yeni 3.5 inçlik ekrana sahip navigasyon sistemi ile de satın alınabiliyor. Modelin daha uzun varyasyonları 3 parçalı cam tavanla da satın alınabiliyor. Son olarak Citan’ın insan taşımacılığına yönelik modeli, Mercedes terminolojisine uygun olarak Citan Tourer olarak değiştirildi.

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum "Citan’ı allayıp pulladı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
jeffwaterss
Üye

3,5 inç ekran nedir , zaten normal modellere de baya emanet duran bir ekran takıyorsunuz , konsola entegre edelim derken bu kadar küçültmenin mantığı nedir ? zaten navigasyon opsiyonlarına dünya kadar para alıyorsunuz , artık akıllı telefonlarımızda bedava navigasyon uygulamaları varken neden para vereyim ki bu opsiyona ?

GRAFTT
Üye

Merak ediyorum o gps ekranına sürücü nasıl bakacak, Vites topuzu ile aynı hizada, Kangoodaki gibi konumlandırılmış olsa çok çok daha iyiydi. Rakiplerini olan Peugeot, Citroen, Doblo yanında bu aracın pek şansı yok gibi bence. Hadi Hayırlısı diyelim.

kdiker
Üye

citan ı test etmiştim. yol tutuş olarak çok iyi seviyedeydi. test esnasında mercedes yetkilisi istediğin hızla viraj alabilirsin hiç korkma diyordu ve bu konuda haklıydı. fakat araç iç dizayn olarak çok kötüydü ve çok sertti. tabiki şaka gibi fiyatı vardı. ilk çıktığında 50 bin tl ye satılıyordu ki o zaman 50 bin çok uçuk bi rakamdı (alt tarafı 2-3 sene önce :))

meego
Üye

cücük kadar ekrana navigasyon koymuşlar. Mühendislerini çok merak ediyorum. Neyin kafasındaymış.
Bence Mercedes en büyük hatası bu titandır. İsmi güzel olup kendisi berbat olan araç…

mertgungor
Üye

Lazımdı böyle bir güncelleme zaten altyapısı Renault Kangoo’yla aynıydı ama hem Kangoo’dan daha az donanıma sahipti hemde daha pahalıya satılıyordu. Üstelik yine tutmaz bence bu çözüm ön konsolu hala çok kaba.