Her otomobil tutkununun ezbere bildiği film serisinin ilk filmi olan Hızlı ve Öfkeli 1′ de kullanılmış olan bir araç satışa sunuldu.

Filmde Brian O’ Conner (Paul Walker)’in otomobilini yarış sonucu Dominic Toretto (Vin Diesel)’e kaptırmasının sonrasında yakılan aracın Dom tarafından tekrar inşaa edilmesi sonucu oluşturulan 1993 model Toyota Supra satışa sunuldu. Film gereği California Shark Shop’da modifiye edilen araç son sahnedeki Dodge Charger’la yarışı dahil çoğu sahnede kullanıldı.

Aracın özelliklerine bakılacak olursa 3 litrelik sıralı 6 silindir motora sahip olan ve bu motordan 220 bhp güç üreten model bu gücü 5 ileri manuel şanzımanla yere aktarmakla kalmıyor ayrıca güç olarak Holley Performance tarafından geliştirilen NOS sistemi bulunuyor fakat araca aktif olarak bağlı değiller. Görsel olarak da dolu olan araç iç mekanda tam bir set ‘roll cage’ bulunduruyor. Bomex body kit, APR spoiler ve Dazz markalı alaşımlı jantlara sahip olan aracın lastikleri ise Yokohama.

Gerçek otomobil tutkunları olarak bu aracın içeriğinden çok onu değerli kılan şeyin ‘Paul Walker’ olduğunu bilmekteyiz. Bu yüzden 150.000$ alt sınır ile müzayedeye sunulmasına karşılık 185.000$ fiyat etiketiyle yeni alıcısına kavuştu.

 

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "‘Özel’ canavar el değiştirdi"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
thedoctor
Üye

Filmde yanan araç 95 Mitsubishi Eclipse GS’ti. Vin Diesel’in garajına da gerçek 2JZ-GTE li Supra getirilmişti diye hatırlıyorum, sesinden bile anlaşılıyordu yanlış mıyım? 🙂
Edit: uzun bir arastırma sonucu filmdeki araçla bu araç kesinlikle farklı. Koltuklar iç döşeme motor jantlar basıklık vs her şey çok farklı.

toru
Üye

turbo şart

caesar34
Üye

Filmde kandırmışlar bizi,hani nerde 2JZ-GTE 🙂 Mekanı cennet olsun.