Oldukça uzun süren kampanyasından sonra Peugeot GT6 için Vision Gran Turismo’yu meydana çıkardı.

Varsayıldığı gibi ‘’supercar’’ konseptiyle Peugeot’un önem verdiği Gran Turismo 6 son haftalarda geliştirildi ayrıca modelin ücretsiz güncellemesine yakın gelecekte ulaşılacak. Oldukça şık ve parlak olan aracın dış yüzeyi sadece 1.04 metre uzunluğunda. Gran Turismo tasarımcılarına göre; aracın oldukça özgün olan kaportasının, yolu etkili ve yeterli bir şekilde tutmasından dolayı herhangi bir aerodinamik özelliğinin olmadığını vurdulandı.

Göz alıcı görünümü, 6 ileri manuel vitesi aracılığıyla dört çeker bir sürüş sistemine sahip olan araç, 3.2 litrelik tuboşarjlı V6 motoru ile 875 bhp (652 kW) güç elde ediyor ayrıca modelin performansı da yabana atılmayacak cinsten. Adeta sihirsel bir güce sahip olan motor sadece 875 kg ağırlığında. Peugeot’un Vision Gran Turismo konsepti 22 inç ön , 23 inç arka jantlara ve de 380 mm ön, 337 mm arka Brembo havalı karbon fren sistemi sayesinde etkili frenlere sahip.

0-100 km/sa hızlanmasını yalnızca 1.73 saniyede tamamlarken güçlü motoru ışıltılı kaportasıyla dikkatleri üzerine çekiyor

.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir