İki M imzalı BMW’nin mücadalesi. Genleri aynı olsa da biri Sinan Koç tabiriyle “Bi eM’cik”, diğeri ise iri cüsseli bir SUV.

Yeni nesil F85 BMW X5 M. Tam anlamıyla süper bir SUV. 2350 kg’lık ağırlığa rağmen, 0’dan 100’e 4.2 saniyede çıkabilen bu kocaoğlan, 575 beygir güce ve 750 nm torka sahip. 8 ileri otomatik şanzımana 4 tekerlekten çekiş sağlayabilen X Drive sistemi eşlik ediyor.

BMW X5 M’in performansının çok da etkileyici olmadığını düşünüyorsanız, Bentley Continental GT’ye bakın. Bentley’in süper spor arabası, X5 ile hemen hemen aynı kiloda ve aynı güç değerlerine sahip bir coupe (V12 motor, 575 hp, 750 nm). X5’e göre daha iyi bir aerodinamik yapısı olan bu canavar, 0’dan 100’e X5 M’den 0,3 saniye daha yavaş ulaşıyor.

Diğer tarafta ise hafif ve ufak bir coupe var. Hatta çoğu BMW hayranın ortak görüşü, BMW M1 Coupe’nin asıl M3 olduğu. Arkadan itişli M1 Coupe, 340 hp güce sahip.

 

PAYLAŞ
Önceki içerikŞimdi daha agresif
Sonraki içerikGüle güle Linea
Oguzhan_Toretto

93 doğumlu, İzmirli ve DEU İngilizce İşletme’yi bitirmek için çabalıyor. Boş zamanlarında Hyundai kullanır ve kendini bildi bileli direksiyonu tutmaktan zevk alır. Otopark ile karşılaşması ise, E 180 testine dayanır.

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Roll var roll"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Showtek
Üye

Videoyu başta project cars sandım 😀

yselimkaya
Üye
yselimkaya
Üye

Hani video?

wpDiscuz