Audi mevcut Q7′ nin sportif versiyonu olan 2016 da piyasaya çıkacak SQ7 modelinin son testini Nurburgring’de gerçekleştirdi.

Dış görünüşte yapılan değişikler her ne kadar ilk bakışta 2. nesil Q7 ile aynı gibi gözükse de asıl yapılandırmalar yakından incelemelerde ortaya çıkıyor. Düzenlenmiş tamponlar ve 4 adet olan egzos çıkışı görünüşte etkili iken geliştirilen frenler ise daha güvenli bir sürüş sunacak. İç mekana geçildiğinde ise sunulan tamamen sanal göstergelerin yanı sıra analog göstergelerinde yer alabileceği kesin değil ancak bu göstergelerin ‘SQ7’ logolarıyla bezeneceği kesin.

Audi kaputun altında ise halihazırda duyurmuş olduğu 4 litrelik veya 4.2 litrelik ‘e-turbo’ teknolojisiyle bezenmiş V8 dizel motoru kullanacak. Bu motordan sağlanacak olan 400 bhp’ lik güç modelin 0’dan 100 km hıza 5.5 saniyede çıkması için yeterli. 0-100 akselerasyon süresi etkleyici olan modelin 300 km/s olarak belirtilen son hızı da bir o kadar etkileyici.

Neredeyse tüm özellikleri gün yüzüne çıkan SQ7′ nin 2016′ nın ilk yarısındaki bir fuarda kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir