Skoda, büyük ihtamalle bu senenin sonuna doğru Çek Cumhuriyeti’nde yapacağı özel bir organizasyonla 7 koltuklu SUV’unu tanıtacak.

Tasarımında Superb Combi’yle benzerlikleri bulunan yeni modelin adı ise henüz belli değil. Adının ‘Snowman’ veya ‘Polar’ olacağı öne sürülen Skoda’nın SUV’u, MQB B platformuna uygun altyapıyla oluşturulacak.

Bu özelliklere göre uzunluğu 4.6 metre olacak olan model standart olarak 5 koltukla kullanıcılarına sunulacak. Geniş bir aileye sahip kullacıları da düşünen Skoda, opsiyonel olarak 7 koltuklu versiyonu da sunacaklarını belirtirken, bu iki koltuğun muhtemelen sadece çocuklara uygun olabileceği düşünülüyor.

Standart olarak önden çekişli olarak sunulacak olan model, üst donanımlarda AWD(4 çeker) ve güçlendirilmiş bir motor kombinasyonuyla da satın alınabilecek. Tıpkı diğer Skoda modelleri gibi tam boy stepne ve yüksek yükleme kapasitesi sunacak olan model diğerlerinden farklı olarak ”yüksek off-road kabiliyeti” terimiyle kendinden söz ettirecek.

Daha şimdiden çok yüksek beklentiler oluşturan modelin, 2016 yılının Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Motor Show’ dan kısa bir süre sonra satışa sunulması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "SUV’lar ligi bölünecek mi?"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ultiMance
Üye

Müthiş gözüküyor Yeti’den sonra ilaç gibi bir model.