Avustralya medyasından edinilen bilgilere göre, GT-86 önümüzdeki sene bir makyaj operasyonu geçirecek ve 11 beygirlik bir güç artışıyla satışa sunulacak.

Mevcut 4 silindirli, 2.0 litre atmosferik boxer motor 200 beygir güç üretebiliyor. Makyajlı kasayla gelen motorun 211 beygir güç üretmesi bekleniyor. Güç artışının yanısıra, motorun daha verimli bir emme manifold tasarımına sahip olması ve bu yeni tasarımın yakıt verimliliğini %7 oranında arttırması beklenmekte.

Toyota’ya yakın kaynaklar, kasanın geniş çaplı bir makyaj operasyonu geçireceğini, yine de Subaru BRZ ile aynı montaj hattını taşıdığından, bu değişiklerin çok radikal olamayacağını belirtiyorlar. Subaru BRZ’nin de aynı makyaj operasyonundan nasibini alacağını da söylemeden geçmeyelim.

Makyajlı GT-86 ve BRZ 2016 Nisan’da satışta olacak ve 2020 sonuna kadar da satışta kalacak.

(Foto: GT-86 TRD)

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
mecagilhondapowerhasanutZeytinbey Recent comment authors
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
hondapower
Üye
hondapower

Bu 2 araçta çok özel araçlar bence herkes sahip olmasın değerini bilecek olanlar kullansın yeter şahsi görüşüm. Tabi bi yandan insan keşke ucuz olsa da bizde sahip olsak diyor içten içe ama……

hasanut
Üye
hasanut

Pff, BRZ için kaporayı verdikten sonra kötü haber oldu benim için 🙁

Zeytinbey
Üye
Zeytinbey

Turbo koyup hacmi küçültseler keşke 1.4 veya 1.6 motor turbo ile 200 hp değerleri yakalanabilir. Ülkemizde şu haliyle ulaşılabilirliği çok az…

mecagil
Üye
mecagil

Aracın çıkma amacı saf spor otomobil hissini yaşatabilmek. Toyota nın ilk açıklamalarından birinde yanlış hatırlamıyorsam, zarar yapacaklarını bildiklerini fakat üretmeye devam edeceklerini söylemişlerdi. Ülkemizde ulaşılabilir olması adına hacim küçültme ve aşırı besleme beklemek yanlış olur kanımca. Yurt dışında zaten isteyen aşırı besleme sistemlerine rahat ulaşabildiği için aracı atmosferik olarak satmaları bence mantıklı bir hareket.