Volkswagen’in yeni twin-turbo 6 litrelik W12 TSI motorunun gün yüzüne çıkacağı haberinden sonra Viyana Motor Sempozyumu’nda yeni 1.0 litrelik TSI ünitenin de tanıtılacağı açıklandı.

Halihazırda Polo’nun avrupa versiyonunda bulunan 1 litrelik TSI motoru geliştiren mühendisler, bu motordan 272 beygir güç ve 270 Nm tork ürettiklerini belirttiler. ” Polo WRC’ nin genleri” sloganıyla geliştirilen motor tek salyangoz turbo ve bir adet e-booster sistemiyle bezenmiş.

Volkswagen Grubu Motor Geliştirme Departmanı en üst düzey sorumlusu ve Volkswagen markası yönetim kurulu üyesi Dr. Heinz-Jakob Neusser, ” Bu motor içten yanmalı motorların potansiyellerinin ne kadar yüksek olduğunun bir örneğidir.” diyerek motorun gelecek açısından olan önemini vurguladı.

 

13
Kimler Neler Demiş?

avatar
6
7
1
 
10
ertanOrhan Okaymcfly64GRAFTTorhi
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
ertan
Üye
ertan

Yakıt tüketimi 1.4 TSI larda olduğu gibi 2.0 litre motorlar düzeyinde ise bu kadar beygirin ülkemiz için bir anlamı yok.

Orhan Okay
Üye
Orhan Okay

Yeni Seat IbIza’da 1.0 litrelik TSI motor kullanılacak diye biliyorum. Bu sonbaharda…

mcfly64
Üye
mcfly64

Şaşırmayın 1.2 tsi dan ecu fast la turbo basıncı arttırmak suretiyle 230 tork 140 beygir yapılabiliyor daha da fazlası yapıla da bilir olay turbo da turbo daki gelişmeler bunu başarıyor.

orhi
Üye
orhi

Fiat 1.4itre 331hp lik 500ü tanitti ve bu sitede haberi paylaşıldı kimse ilgilenmedi gereksiz diyenler oldu çünkü o bir vosvos değil.

GRAFTT
Üye
GRAFTT

+1

cem
Üye
cem

Biri dur desin şunlara. Bu nedir ya resmen yemi bir çağa adım atmışlar.. Yollara çıksada görsek