Skoda Citigo’yu bilenler Volkswagen Up ve Seat Mii araçlarını da biliyorlardır. Çünkü üçü de %95 oranında aynı araçlar ve üçü de Çek Cumhuriyeti’nde üretiliyor.

Bir süredir istenilen kârların elde edilememesinden dolayı, Volkswagen grubu bu üçlü hakkında yeni fikirleri masaya yatırmaya başladı. Auto Bild’in haberlerine göre 2018 yılında üçlü yenilecek. İlk önce yenilikleri Citigo üzerinde göreceğiz. Citigo 2’nin kardeşlerine göre çok daha seçkin bir tasarımı olacak. Peugeot, Citroen ve Toyata’nın ortaklığı ile Toyota Aygo üzerinden üretilen A sınıfı platform farklılaşmaya gittikten sonra kârlılık anlamında başarılar yakalamaya başladı. Volkswagen’de aynı stratejiyi kullanacak gibi gözüküyor.

Citigo, Hyundai’nin i10 ile kazandığı başarılardan sonra da satışlarında büyük düşüş yaşamıştı. Skoda’nın sloganı olan “Simply Clever” yani basitçe zeki sloganına yakışır bir Citigo üretmesi gerekiyor. Son zamanlarda yeni modelleri ile beğenilmeye başlayan Skoda bu rüzgarı Superb sedan ile oldukça yükseklere taşımaya başladı. Yeni Citigo’da seçkin bir tasarımın yanı sıra sadece elektrikli motor seçeneğinin sunulacağı da yeni fikirler arasında. Bu motor yaklaşık 60 beygir gücünde olacak ve 150 ile 200 km arasında menzil sunacak. Fiyat olarak 15.000 € civarı olması hedefleniyor. Eğer böyle olursa Volkswagen e-Up’dan daha ucuz olarak o modelin önünü kesebilecek.

Sonuç olarak 2018’e kadar yapılacak çok iş var.

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Volkswagen de kopya çekerse"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
bsdundar
Üye

Şu an bu sınıfta i10 rakipsiz gibi bir şey.

Bebebiskuvisi
Üye

Satıştan çok çabuk kaldırdılar. Çok mantıklı bir arabaydı halbuki…