Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobille ilgili olarak çok hayırlı bir imza attıklarını, yerli otomobilin üretimi konusunda basına daha sonra açıklama yapılacağını söyledi.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın (YTSO) Altınova ilçesindeki otelde düzenlediği yemeğe katılan Işık, Türkiye’nin kendi otomobilini üreteceğine dikkati çekti ve  2020’den önce yerli otomobil markasının yollarda olacağını anlattı.

Yerli otomobille ilgili dün çok hayırlı bir imza attıklarını aktaran Işık, nasıl yapılacağı konusunu basınla paylaşacakları bilgisini verdi.

 

Kaynak: Hürriyet

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Yerli otomobil geliyor!"

avatar
   
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
mgdedeoglu
Üye

https://www.youtube.com/watch?v=JffAxLf9V4s Adamlar tek bir fabrikaya 420 milyon euro yatırım yapıyor. Bizimkiler de seçim yatırımı.

erkincan
Üye

Seçim oyunları…

seabiscuitxx
Ziyaretçi

Araba işini de hallettik mi o zaman Türkiye büyük bir ülke olur fikrimce ve yapacaklarına inanıyorum. Bazı insanları anlamıyorum ya ülkede iki taş üst üste koyanlara her tülü eleştiri var AB ekonomisindeki pastadan pay vermemekte direnen ve 3.dünya ülkesi olmamız için çabalayan Almanya’nın BMW sine Mercedes ine hayranlık duyuyor tüm i..neliklerine rağmen kılımızı kıpırdatmıyoruz. Biraz milli olmak lazım bence. Bizim millet parayı buldu mu hurra Alman arabası. Allah akıl fikir versin.Yerli araba gelene kadar en azından gider Japon Kore araçlarına binerim.

efendim
Üye

Bakanımız yine ser verip sır vermemiş ahahha. İnsan merak ediyor. Menzili yüksek olacak mı? Farklı yakıt türleri olacak mı? Elektronik yoğunlu mu? Sürpiz bir araç mı? Bakanımız hiçbirini açıklamayarak yine müthiş bir röportaj yapmış.

efendim
Üye
Emre Girit
Üye

Seçim öncesi kampanya hep..

vnm
Üye

katılıyorum, her seçim öncesi kömür rezervi bulduk şu kadar milyar dolar, petrol bulduk bu kadar, uçak yapacaz falan hep yalan.

jeffwaterss
Üye
Yerli uçak da , yerli araba da bu ülkede üretildi , sonra ne oldu ? Birer birer fabrikaları kapandı , projeler iptal edildi vs. Hiç bir teknik veri yok , hatta bakan bile farkında değil hem suv diyor hem jip diyor , jip diye bir otomobil kategorisi yok zaten . Önceki bir haberde de mayısta açıklanacaktı , ne oldu ? Hiç . Fırtına Obüs’ü Dünya’da en iyilerden biri , yerli diye iddia ediliyor , motoru Mercedes aktarma organları Amerika üretimi . Sattırıyorlar mı dışarıya ? Önce kendi motorunuzu üretin , başkalarından motor aldığınız sürece onlara bağımlısınız . Yerli uçak ?… Read more »
mgdedeoglu
Üye

Geçen günlerde sitede haberi çıkan İstanbul Üniversitesi elektrikli aracı %100 yerli denildi. Sonra proje ekibindeki bir arkadaşa sohbetten “bu aracın batarya ve motorları da Türk üretimi mi” diye sorunca, hayır Türkiye’de üretilmiyor onlar dedi. Peki nasıl %100 yerli oluyor bu araçlar. Aynı kafa yerli diye tanıttıkları tank, uçak ve helikopterde de var. Yahu motoru yapamıyorsan nasıl %100 yerli oluyor bu araçlar.