2015 yılı Türkiye Offroad Şampiyonası’nın ikinci yarışı 02-03 Mayıs tarihlerinde Samsun Vezirköprü Kunduz ormanlarında düzenlendi.

2 gün boyunca 7 etapta 20 araç ve 40 sporcu büyük mücadele sergiledi. İlk 3 gün 8.3 kilometrelik etap 3 kez geçilirken, ikinci gün 8.4 kilometrik engel etabı geçildi. Yarışlara Aygaz OtoGaz ile Gençlik ve Spor Bakanlığı sponsor oldu.

Yarış Jeep Wrangler ile yarışan Denizli’den Kenan Özsoy-Ozan Yağcı ekibinin zaferi ile sona erdi. Zorlu mücadele sonunda genel klasmanda ikinci sırayı Nissan Terrano ile Ahmet Ünlü-Ayhan Yıldırım elde ederken, üçüncülüğü kazanan ekip de Suzuki Vitara ile İrfan Özdemir-Yusuf Öztürk oldular. Sınıf 1’de Trakya Offroad Kulübü’nden Edip Yaşar Kurtoğlu- Murat Timuçin Doğan, Sınıf 2’de Zonguldak’tan İrfan Özdemir-Yusuf Öztürk, Sınıf 3’te 54 Otomobil Sporları Kulübü’nden Ahmet Ünlü-Ayhan Yıldırım ve Sınıf 4’te de Kenan Özsoy-Ozan Yağcı birincilikleri paylaşan ekipler oldular.

Türkiye Offroad Şampiyonası’nda 3.ayak yarışları, Sinop Offroad Kulübü (SİNOFF) tarafından 30-31 Mayıs tarihlerinde Sinop’ta gerçekleştirilecek.

Kaynak:tosfed.org.tr

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir