Üstü smokin altı Converse

Sınıfındaki dengeleri bozacak mı?

0

Mercedes, bayrak modellerinden olan E-Serisi’nin gelecek neslini test ederken aynı jenerasyonun AMG E 63 modelini de eş zamanlı olarak geliştirmeye devam ediyor.

Kendi akranlarıyla birlikte yüksek performanslı sedan sınıflarının orta bölümlerinde mücadele eden AMG E 63, yeni E-Serisi ile birlikte önümüzdeki yılın son bölümlerinde tanıtılacak. Fotoğraflarının çekilerek haberimize konu olan AMG E63, kapsamlı bir kamuflaj çalışmasının altında bakışlarını bizden kaçırsa da üretim modelinin neredeyse bir kopyası imajı veriyor ve BMW M5 gibi rakiplerine göz dağı vermekten de çekinmiyor.

AMG GT ve C63’den ödünç aldığı; 510 BG güce ve 650 Nm torka sahip olan çift turbolu V8 4.0 lt’lik motorla test edilen otomobilin yaklaşık 560 BG güce sahip olması bekleniyor.

Gelecek jenerasyon AMG E63’ün boyutlarını daha fazla güç ve tork’u sığdırabilmek için arttırdıklarını açıklayan AMG’nin patronu Tobias Moers, modelin sadece 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemiyle alınabileceğini belirtiyor. Güncel modelde olduğu gibi önceki jenerasyonlarda da arkadan çekiş sistemini kullandıklarını ifade eden Moers, Almanya’daki testlede 4MATIC sisteminin arkadan çekiş sistemine göre daha hızlı olduğunu gördüklerini ve bunun sonucunda AMG E63 için RWD sisteminin tarih olduğunu sözlerine ekliyor.

Diğer E-Serisi modelleri gibi C-Serisi’nden ödünç aldığı MRA platformunda yükselen AMG E63, bu sayede güncel E63 AMG 4MATIC S-Model’den daha hafif bir yapıya kavuşurken bu hafifleme, güncel modelin 3.6 sn olan 0-100 km/sa değerini daha da kısaltacak gibi görünüyor.

Mercedes-Benz Üretim Müdürü Gerd Junginger de gelecek nesil E-Serisi hakkında bazı bilgiler paylaşırken, modelin günümüzde olduğu gibi sadece Sedan karoserle sınırlı kalmayacağını belirtiyor. E-Serisi’nin; T-Model(stationwagon), coupe ve convertible karoser seçeneklerinin de çıkacağını ifade eden Junginger, AMG versiyonunun coupe ve convertible karoserde olmayacağını kararlaştırdıklarını sözlerine ekliyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz