Geçtiğimiz günlerdeki haberimizde bahsettiğimiz rekor denemesi; bir depo yakıt, bir Audi A6 2.0 TDI ve 14 ülke ile başarıyla sona erdi.

Rekor denemesi için Audi ve RAC güçlerini birleştirdi. Bu sırada taşıt olarak Audi A6 modeli kullanıldı ve içerisinde yarış pilotu Andrew Frankel ve TV sunucusu Rebecca Jackson bulundu. Orta premium sedan sınıfında yer alan A6, 2.0 TDI’ lık ünite ile bezendi. Bunun sonucu olarak 14 ülkenin (Hollanda, Macaristan, Belçika, Lüksemburg , Fransa, İsviçre , Lichtenstein , Avusturya, Almanya , İtalya , Slovenya, Hırvatistan , Bosna Hersek ve Sırbistan) içerisinde yer aldığı 1865 kilometrelik rota hiç durmadan 28 saatte tamamlandı.

Yaklaşık olarak 80 km/s ortalama süratte kullanılan otomobil, Audi tarafından belirtilen 4.2 litre/100 km’ den daha şaşırtıcı bir şekilde 3.7 litre/100km yakıt tüketimi verisi elde etti.

Son bir ekleme yapılması gerekirse, sıkça sorulan soruların başında gelen ”Neden bu rota belirlendi?” sorusuna Audi, kalabalık yollar yakıt tüketimini olumsuz etkileyecekti cevabını verdi.

 

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "A6 Guinness’i kaptı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
fatihy
Üye

ne yani depo 70 litre mi ?

cnkakyz
Üye

73 litre olması lazım

Ygtklc
Ziyaretçi

Genisletilmis yakit deposu opsiyonuda var bu arabada yani tam 80 litre, dergide okudum gecen hafta bu olay planlanirken

meego
Üye

La hiç durmadan kaymak gibi yollarda 80km sabitlenmiş hız ile 3,7 yakması normal.
Bizim kuzen astra ile sabitlediğinde 3,1 i görmüş. Yiyiyorsa şehir içinde görsün

Hasan
Üye

Bizim kar(ı)bayır burdaymış