Batman olmak ister misiniz?

Batmobile satışa hazır, galeride sizi bekliyor.

3
357

Christopher Nolan’ın muhteşem Batman üçlemesinde (Batman Begins, The Dark Knight ve The Dark Knight Rises) yer alan Batmobile, Dubai’deki GTR Motors isimli bir galeride satışa çıktı.

5.7 litrelik 8 silindirli motordan tam 500 beygir (373 kW) güç üretiliyor. 0’dan 100 km/h hıza 6 saniyenin altında çıkan Batmobile’in son hızı ise 250 km/h. Önlerde 18.5 inç, arkalarda ise 44 inçlik devasa lastikleri bulunan aracın kabini deri kaplı. Araçta klima, geri görüş kamerası ve navigason gibi modern ekipmanlar bulunuyor. Bunlara ilave olarak, arkasına yerleştirilmiş propan gazı sayesinde egzozdan alev atabiliyor.

The Tumbler ismiyle bilinen Batmobile 4.62 metre uzunluğunda, 2.79 metre genişliğinde ve 1.50 metre yükseliğinde. Ağırlığı yaklaşık 2300 kg olan aracın satış fiyatı ise tam 1 milyon Dolar.

PAYLAŞ
Önceki İçerikHyundai Genesis’e neler oluyor?
Sonraki İçerikSoyu tükenmek üzereydi
Umut
Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

Yorum Yaz

3 Yorum "Batman olmak ister misiniz?"

Bana bildir

Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
vnm
Üye
vnm
1 yıl 5 ay önce

beyler araştırdım ikinci eli yok hiç bulaşmayın!

vnm
Üye
vnm
1 yıl 5 ay önce

bi tane alsak mı napsak

hasanut
Üye
hasanut
1 yıl 6 ay önce

Güzelmiş valla, koydum sepete sonra öderim 🙂

wpDiscuz