SuperSport klasmanının ağabeylerinden olan Koenigsegg One:1, 0-300-0 akselerasyonu ve frenlemesinde yeni bir dünya rekoru kırmak için uğraşıyor.

Koenigsegg fabrikasının tescilli pilotlarından olan Robert Serwanski tarafından pilotajı gerçekleştirilen araç rekor denemesi için Angelholm, İsveç’teki Koenigsegg test pistinde denenmiş. GPS ile çalışan ve kesin sonuçlar veren hız kaydedici cihaz, yapılan denemenin sonucunda 0-300 akselerasyonunun 11.922 saniyede ve 300-0 frenlemesinin 6.03 saniyede tamamlandığını kaydetmiş. Yani Koenigsegg One:1’ı 0 km den 300 km/s hıza çıkıp tekrar durdurmak için harcanan süre böylelikle 17.95 sn olarak belirtilmiş.

Böyle bir rekorun şaşırtıcı olmadığını düşünen kullanıcılarımız için bir ekleme yapmalıyız. Bu sürenin yanı sıra bu rekoru ilginç yapan rekor denemesi sırasında pilot Serwanski’ nin ellerini direksiyonda tutmaması. Bunun ispatı ise haberin sonunda yer alan videoda.

Rekor denemesi yapılan araç için ekstra bir açıklamada bulunan Koenigsegg, bu aracın standart bir Koenigsegg One:1′ dan 50 kg daha ağır olduğunu belirtiyor. 2011’de bu rekoru Agera R modeliyle kıran Koenigsegg rekoru tekrar kırmış ancak rekor halen gayri resmi halde bulunuyor.

 

 

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Bir rekor da Koenigsegg’den"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
golf mk7
Üye

iddaalılar değil iddialılar.

wpDiscuz