Opel, Cascada’ya 2 litrelik CDTI dizel ünite koymaya karar verdi.

Bu motoru aslında az çok Insignia ve Zafira’dan biliyoruz. Motorun üzerinde ufak oynamalar yapılarak gücü 170 beygire, tork değeriyse 400 Nm’ye yükseltilmiş.

6 ileri düz vitesiyle otomobil tutkunlarını vurmayı planlayan model 100 kilometrede sadece 4.9 litre tüketiyor. 100 kilometreye 10.3 saniyede çıkarken, son hızı 218 km/sa olarak belirlenmiş.

Almanya’da 30.500 Euro’dan satışa çıkarken Türkiye pazarında 2 litrelik vergi sınırına takıldığından 1.6 litrelik kardeşinden bir hayli pahalı olacağından şüphemiz yok.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
4
0
0
 
4
msansertekinTBurakTolgaKcem
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
msansertekin
Üye
msansertekin

Opel’lerin en büyük sıkıntısı ağırlığı. Ağırlığın, arabada hiç bir şeye katkısı yok. (evet buna yol tutuşu dahil, merkezkaç kuvveti de ağırlığa bağlı , aracınız ağırlaşınca yere iyi basıyor ancak virajda bir o kadar da savrulma kuvvetine maruz kalıyor) Ağırlık problemi yüzünden çoğu aracının motoru kuvvetli, fakat teknik verileri yeterli değil. Örneğin dizel astra 1428 kg. Cruze’da da aynı problem vardı.

TBurak
Üye
TBurak

Opel artık yeni motor yapsın. Bizim kendi şirketimizde kullandıgımız 2 combo 3 insignia var 120k kmde motor yedi comboların ikiside. İnsignialarında 1’i gitsin. Sağlam değiller…

TolgaK
Üye
TolgaK

10.3 saniyelik veri alt devirlerdeki yüksek torku ve sessizliğiyle övülen 170Hp lik motora yakışmamış. Yeni nesil Astra da bu veriler “olması gereken-ortalama” seviyelere gelirse güncel modellerin ağırlık ve aktarma kayıpları sorunları kesinleşir.

cem
Üye
cem

AH OPEL AH YİNE YÜKSEK BEYGİRLER İLE DÜŞÜK TEKNİK VERİLER…