Renault Laguna IV çok yakın gelecekte yollarda olacak. Aracın yollara çıkmışı için 2016 planlanıyor.

Yakalanan gizli fotoğraflar gösteriyor ki, araç artık tasarımdan çıkıp testlere girmeye başlamış. Aracın önünde yeni Renault Espace’ten izler görüyoruz. Büyütülmüş ve kendine güveni temsil eden logo, yeni kızgın farlar, daha aşağıya konumlandırılmış Almanvari yeni ön ızgara, sis farlarının üzerini bir kaş gibi kaplayan LED gündüz farları ilk başta dikkat çeken detayları. Ayrıca araçta yüksek hızlarda aero dinamiği arttıran aktif ızgara sistemi de kullanılacak. Arkada ise bagaj kapağının etrafını dönen LED farlar fren lambası işlevi görürken, Renault’un yeni tasarım anlayışı konusunda ciddi bir bakış açısı yaratıyor.

Aracın içerisinde Renault’tan beklemeyen harika bir vites topuzu, orta konsola yatay olarak konumlandırılmış bilgi-eğlence ekranı, elekronik el freni ve orta konsolda yer alan düğmeler Espace örnek alınarak tasarlanmış.

Araçta 1.6 TCe 160 ve 200 beygirlik motorlar ile 1.6 dCi 130 ve 160 beygirlik motorlar kullanılacak. Aracın 1.6 dCi 130 beygirlik motorunda tek turbo kullanılırken, 160 beygirlik versiyonunda çift turbo kullanılacak. 1.6 TCe 200 beygirlik model Clio RS’te kullanılan motorun aynısı olacak. Aracın 6 ileri manuel ve 7 ileri çift kavramalı debriyajlı otomatik vites kutuları bulunacak.

Aracın başlangıç fiyatının €28.900 başlanacağı tahmin ediliyor.

Kimler Neler Demiş?

9 Yorum "Dersine çok iyi çalışıyor"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
SahapFistikci
Üye

yaptığın arabaya bak, yaptığın direksiyona bak….

Rakkus
Üye

Dış tasarımı beğendim ben. İç tasarımda da ufak dokunuşlarla çok daha iyi olabilirmiş aynen söylendiği gibi ekranın köşeleri fazla kalın onlar inceltilmeli biraz. Onun dışında canlı görmemiş olsak da o havalandırmalar laguna gibi ağır bir arabaya göre fazla sportif ve ucuz durmuş gibi geldi bana.

mecheng
Üye

Site yöneticileri ve arkadaşlar son iki foto yeni megane’a (yada makyajlı megane her neyse sonuç olarak kesin megane)ait bakın anlarsınız zaten

can
Üye

yeni laguna ile yeni meganın ön konsolu aynı olacak

sokanari
Üye

bu sefer oldu mu acaba? nedense ısınamıyorum şu renault’a. bir şekilde kullanırken gıcık olduğum özellikler koyuyorlar arabaya. ergonomik değil bu
güne kadar tecrübe ettiğim renaultlar

toru
Üye

o ortadaki ekran ne ya bildiğin tableti sökmüşler uhu ile yapıştırmışlar

mustafadgn
Üye

Katılıyorum.Özellikle ekran çerçevesinin çok kalın olması çok kaba göstermiş.

mgdedeoglu
Üye

Prototipe geliştirme, deneme amaçlı takılan ekran. Ne alakası var sökmeyle uhuyla.