BMW’nin üst düzey yöneticisinden gelen açıklama, yüreklere su serpti diyebiliriz. Mercedes CLA ve Audi A3 Sedan’a BMW’nin cevabı olacak olan 1 Serisi Sedan, rakiplerinin aksine önden çeker olmayacak.

Günümüzde birçok marka, satış kaygısı ile bazı geleneklerinden vazgeçmek zorunda kalıyor. BMW de çıkarmayı düşündüğü (Bunda CLA ve A3 Sedan’ın beklenenden fazla satmasının, BMW’yi düşünmek zorunda bıraktığını da söyleyebiliriz.) yeni 1 Serisi Sedan’da, marka geleneklerinin aksine önden çekişli bir yapıya yer vermeyi düşünüyordu. Tabiki bunda, önden çekişli araçların üretim maliyetinin daha ucuz olması ve kendi bünyesindeki Mini’nin birçok modelinin önden çekişli olmasının payı büyük. Yeni 1 Sedan’ın önden çekişli olacağı dedikoduları BMW hayranları tarafından hayal kırıklığı ile karşılanmıştı ama son gelen haberler, yüreklere su serpecek cinsten.

Motortrend’e konuşan BMW’nin üst düzey yöneticisi  Klaus Frohlich, arkadan çekişli bir aracın, özellikle C segmentinde, ufak bir bagaj hacmine sahip olacağını belirtti. Fakat daha fazla bagaj isteyenlerin, BMW 2 Serisi Active Tourer’ı seçebileceğini hatırlatan Fronlich, yeni 1 Serisi Sedan’da da arkadan çekişten vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Yeni 1 Serisi Sedan’ın önümüzdeki yıl tanıtılması bekleniyor.

 

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
4
1
0
 
5
Oguz Akcay2004_E46_318ihasanutcemYgtklc
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Oguz Akcay
Üye
Oguz Akcay

bu bmw bi harika dostum

hasanut
Üye
hasanut

adamsın bmw

cem
Üye
cem

Vazgeçmese nolacak ki 3 silindirli motoru yapınca benım gozumde cok sey kaybetti bmw zaten.. 🙁

2004_E46_318i
Üye
2004_E46_318i

BMW mevcut 6 silindir krank ortadan keserek 3 silindir sisteme yöneldi, bir çok faktör açısından etkili (avantaj sağladı üretim maliyetleri v.s ). Sesi pek fazla değişmedi, 6 silindir sesini sevdiğinizi düşünüyorum.

Ygtklc
Ziyaretçi
Ygtklc

Allahım şükürler olsun