2016 model yılı için Volkwagen, Jetta GLI modelini tanıttı. Görüntü artık yaşlanmış olsa da kaputun altına konulan geliştirilmiş GTI motoruyla Jetta hala şansını denemek istiyor.

Tork değeri açıklanmasa da EA88 kodlu bu VW motoru Golf’e göre 10 beygir daha fazla güç üretiyor ve 0’dan 100 km/s hıza 6 saniyede ulaşıyor. Dış görünüşü bir Focus ST kadar sansasyon yaratmasa da yine de daha büyük hava girişleriyle, petekli ön ızgarası ve yeni tamponuyla daha iştah açıcı olduğu kesin.

Araba standart olarak anahtarsız çalıştırma, çift bölgeli klima, sunroof, 6 yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu, arka park kamerası ve sensörü ve Fender ses sistemiyle geliyor (Amerika pazarı için). Ayrıca yine standart olarak 6 ileri manuel şanzımanla sunulurken isteğe bağlı olarak da DSG şanzıman ile sipariş edilebilir.

Bu aracın en cazip yanı ise rakibi Cla’dan daha hızlı ve fiyatlarının aşağı yukarı aynı bazda olacak olması dolayısıyla performans isteyen kullanıcılar için iyi bir opsiyon olacak.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Jetta da GTI’lanacak"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
jeffwaterss
Üye

Şu araç Türkiye’ye gelse fiyatı 130K civarı olacak , şaka gibi .

fksarall
Üye

Arkaya ufak da olsa bir rüzgarlık koysalarmış büyük fark yaratabilirmiş ama bu haliyle standart Jetta’dan çok da farklı durmuyor.

Mesut Yavuz
Üye

katılıyorum

meego
Üye

bu tasarımda kabak tadı verdi hala motor güncellemesi yapıyor