Volkswagen Grup, bilindiği gibi kendi içinde Bugatti’den Seat’a kadar birçok marka barındırıyor. En tepedeki isim Martin Winterkorn, gelecekle ilgili VW Grup’un iki önemli planını Bild Gazetesi ile paylaştı.

Volkswagen CEO’su, ilk olarak düşük bütçeli 3 araç sahaya sürmeyi planladıklarını ifade etti. Fiyatları 8 000 Euro ile 10 000 Euro arasında olacak olan bu üç araç; sedan, crossover ve hatchback olacak. Çin’de üretilecek olan ucuz araçların en büyük hedefi Çin pazarı. 2018 yılında yollara çıkacak bu araçlar, Çin’den sonra Avrupa’da da sahne alacak.

Ucuz araçlar sizi heyecanlandırmadıysa sıkı durun. Winterkorn, hibrit bir Bugatti modeli üstünde çalıştıklarını da itiraf etti. Tecrübeli CEO, yeni canavarın detayları hakkında pek bilgi vermedi.

Tahminlere göre yeni Bugatti, 8.0 litrelik 16 silindirli bir motora ve elektrik destekli turbo şarjlara sahip olacak. Bu ünitenin toplam güç çıkışı, 1500 begir olacak. Yeni Bugatti, 0’dan 100’e iki saniyenin biraz üstünde bir zamanda ulaşacak ve son hızı 450 km/h’nin üstünde olacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir