Sıra Onda: ‘Yarım Type-R’

Type-S farkı sadece 200 beygir olmayacak.

0

Avustrulyalı bir medya unsuru Honda’nın Civic modelinin yeni neslinde ateşli bir Type-S versiyonu sunacağını belirtti.

Amerika Honda Genel Müdür Yardımcısı John Mendel, yeni nesil Honda Civic’in bu sonbaharda ABD’de satış programına gireceğini açıkladı. Ünlü medya unsurlarından olan Motoring ise yeni Civic’in coupe, hatchback ve sedan karoserlere ayrılarak satılacağını belirtti.

Kapatun altında hiç ses gelmiyor ancak beklentiler ışığında yapılan tahminler doğrultusunda genel görüş kaputun altında Honda’nın yeni teknolojisiyle geliştirdiği 1.5 litrelik 4 silindirli turbo şarjlı bir motor kullanacığı. Bu motorun verileri kesin olmamakla beraber 200 beygir ve 260 Nm torku işaret ediyor.

Standart Civic’in bu gücü nasıl bir şanzımanla yere aktaracağı bilinmezken Type-S gibi güçlü versiyonlarında ‘short shifter’ a sahip 6 ileri manuel ve sürekli değişken oranlı otomatik şanzıman seçenekleri bulunuyor.

Şuan işin ekonomi kısmı pek açıklanmasa da ‘Honda’dan bir Hybrid veya CNG atağı gelir mi ?’ bilinmiyor. Ancak yeni nesil Civic’in kullanıcısının cebini yormayacağı tahmin ediliyor.

Eğer kullanıcılarımız arasında Honda sahipleri varsa çoğu bu dertten muzdariptir. Bu kullanıcılarımız için bir müjdemiz var. Geçmişteki neslinde pek fazla donanım bulundurmayan Civic’in yeni neslinde Gelişmiş Uyumluluk (Vücut) teknolojisiyle üretilecek yaşam alanının yanı sıra Adaptif Cruise Control, Multi-Angle Arka Kamera, Çarpışma Önleme Sistemi ve Şerit Takip Asistanı gibi güvenlik ve sürüş destek sistemleri yer alacak. Son olarak eklememiz gereken bir şey varsa bu, yeni Civic’in global bir model olacağı ve geliştirmelerin halen sürdüğüdür.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir