Toyota “S-FR” ismi için Amerika Patent Bürosuna başvurdu.

Çok uzun zamandır yenisi beklenen Supra’nın yerini alacak modelin S-FR olacağı düşünülüyor. 2018 yılında yollara çıkacağı açıklanan yeni model büyük bir süprizle 2017’nin içinde ortaya çıkabilir. İsmi Scion FR-S’ye çok benzemesinden dolayı bundan vazgeçilebilir ve efsane haline gelmiş isim olan Supra kullanılabilir.

Son gelen dedikodulara göre BMW ile geliştirilen hibrit platformu bu araçta kullanılmayacak ve 6 silindirli turbolu benzinli motor kullanılacak. Otomobil çok beğenilen FT-1 konseptinden büyük izler taşıyacak.

Modelin GT86’nın üzerinde konumlandırılacağı Toyota tarafından onaylandı. Aracın satış fiyatının Amerika için $55.000’dan fazla olacağı tahmin ediliyor.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Toyota Supremacy"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
onatinc
Üye

BMW nin mekanik homurtularıyla bir supra biraz alışılmışın dışında geliyor aracın fiyatı makul ve görünümü beni mest etti açıkçası

ercn_yldrm
Üye

Fiyatı Amerika için makul, ülkemize geldiği taktirde 55000 değil tahminen 155000 $ falan olur muhtemelen fiyatı

Atacan kANTEMIR
Üye

Ben aracın bu şekilde piyasaya sunulacağını düşünmüyorum.üzerinde büyük değişiklikler olacaktır.hybrit bir sistemin kullanılmamasıda iyi olmuş.honda nsx ile karşılaştırılmasını merakla bekliyorum…

hasanut
Üye

Müthiş duruyor. Yalnız jantlar Porsche’den arak gibi.