Yakında üretim bandına çıkacak olan 2016 MINI Coupe Cabrio fabrikada görüntülendi.

Fotoğrafta yer alan üst kısmı açılabilen 3/5 kapılı hatchback model markanın kardeş modeli Countryman ile aynı montaj hattında MINI’ nin Born/Hollanda daki fabrikasında birleştirilecek. 3 kapılı Cabrio üstü açılabilen modelin tasarımsal olarak standart bir 3 kapılı hatchback MINI den tek farkı elektrikli açılabilen tavan bulundurması. Bu yüzden modelin tasarımı hakkında konuşulacak pek bir şey yok.

Kaputun altında ise yine diğer MINI modellerinin S varyasyonlarında kullanılan 2 litrelik 4 silindirli turbo şarjlı motor yer alacak. 189 beygir ve 280 Nm tork üretecek olan model bu kadar gücün yeterli gelmediği kullanıcılarına John Cooper Works (JCW) adı altında daha sportif bir versiyon sunacak. Aynı motoru kullanacak olan özel versiyonun güç değerleri ise 231 beygir ve 320 Nm olarak değişmiş. Bu versiyonla (JCW) aracı satın almak isteyen kullanıcılara MINI kötü bir haber vermiş. Bu modelin standardı aksine JCW barındıran araçlar gelecek yılın 2. yarısında teslim edilecek.

Sıra ise bu modelin ne zaman kullanıcılarına ulaşacağına geldi. MINI tarafından yapılan açıklamaya göre Mini Cooper Cabrio bu yılın sonunda Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Motor Show’ da kullanıcılarına sunulacak.

 

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bana bildir