Subaru Tecnica International (STi) Japonya’da BRZ tS’yi tanıttı.

Motor konusundaki beklentilerinizi çok yüksek tutmayın keza yapılan son yenilikler, bir önceki modeldeki 200 PS’lik gücü (197 HP) değiştirmedi. Güç, yine dört silindirli iki litrelik Boxer tip motorla sağlanıyor. 200 PS’lik araç 205 Nm tork üretiyor.

Komple bir STi olarak düzenlenen, BRZ tS, dayanıklılığı artıracak materyallerle, revize edilmiş amortisörlerle, ayarlı ön süspansiyonlarla bezenmiş. Ayrıca araçta ‘Dinamik Kontrol Sistemi’, soğutmalı Brembo fren diskleri de bulunmakta. Aracı sırtlanan tekerlekler 225/40/18’lik ölçülere sahip. Yeni rüzgarlık, ön ve yan tamponlar, köpekbalığı şeklindeki radyo anteni ve siyah aynalar kullanılmış.

Kabin içine girdiğimizde, yeni tS’de tamamen yeni bir gösterge takımı, kapı eşik plakaları, deri direksiyon simidi, vites topuzu ve start/stop sistemi butonu ile karşılaşıyoruz. Gösterge paneli detayları karbonla tamamlanmış, Recaro koltuklar da ön taraftaki yerini alıyor.

Sadece 300 tane üretilecek bu araç, krsital inci beyazı, kristal siyah, gündoğumu sarısı renklerinde sahiplerine ulaşacak.

Subaru, siparişleri şimdiden alıyor. Buna bağlı olarak muhtemel müşterilerin düz vitesli BRZ tS için 32.600 $, otomatik versiyonu için ise 33.256 $ gibi bir ücreti Ekim ayına kadar Subaru şirketine depozito ödemesi gerekiyor.

 

 

PAYLAŞ
Önceki içerikAaaa kimler gelmiş!
Sonraki içerikAranan kan bulundu!
Can Akyollu

Bursa’da doğdum. Üniversiteye kadar olan yaşadığım süreç bu ilde geçti. Şu anda İstanbul’da Sanat Yönetimi okumaktayım. Araçlara olan ilgim 6-7 yaşlarında, jant kapaklarından onları tanımamla başladı. Belki meslek alanım otomobillerle çok farklı bir doğrultuda olacak ama elden ayaktan kesilmedikçe direksiyonu terk etmeyeceğim.
Sevgiler

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum "Yeni BRZ harekete geçti"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
cem
Üye

Şu araç çook daha iyi bir motoru hak ediyor..

Fatih_MehmetK
Üye

Subaru nun bu araç için yaptığı konseptte 300 hp turbolu 2.0 boxer motor vardı. Umarım o motoru kullanmaya başlarlar.

wpDiscuz