Amerika’nın elektrikli otomobil üreticisi Fisker, Pazarlama Bölümü Başkanı Jim Taylor aracılığıyla 2016 yılının ortalarında Karma modelinin üretimine yeniden başlayacaklarını duyurdu.

California, Moreno Valley ‘de inşa edilen 51.654 m2 ‘lik bir alana sahip yeni fabrikasında üretime geçecek olan Fisker, halihazırda bulunan 200 çalışanının sayısını da 350’ye çıkartacak. Gelecek yıl üretime geçeceğini açıklayan firma, yeni modelle alakalı henüz bir paylaşımda bulunmazken modelin eskiden olduğu gibi yenilikçi bir anlayışa sahip olacağını söyleyebiliriz.

Fisker, hatırlanacağı üzere satılmayan 150 adet Karma modelini yeni otomobilin daha iyi olması için şirket içindeki mühendislik takımına devretmişti. Daha önce olduğu gibi  araçlarında kullandığı bataryaları Çinli Wanxiang şirketinden alacak olan Fisker, yapılan iyileştirmeler sonucunda bataryaları yöneten A123 Sisteminin yazılımını geliştirdiğini belirtirken bu sayede daha uzun menzil ve daha sorunsuz bir sürüş vaat edebilecek.

Bir süredir sessizliğini koruyan Fisker’ın yapmış olduğu açıklamayla birlikte elektrikli otomobil sektöründe Tesla’ya yeniden rakip olabileceği konuşulurken bu açıklama, en azından Amerikan otomobil sektörünün geleceğe daha güvenle bakmasını sağlayabilir.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

avatar
  Subscribe  
Bana bildir