Kia’nın kompakt crossover sınıfındaki temsilcisi Sportage, kamuflajlı karoserinden sonra iç mekanıyla da objektiflere yakalandı.

Kardeşi Hyundai Tucson’dan oldukça farklı bir iç mekana sahip olduğu görülen otomobil, büyük klima kontrolleri ile birlikte dokunmatik bir ekrana da sahip olacak. İç mekandaki bazı bölümler Sorento’yu andırırken büyük kol dayama ile birlikte görüntülenen yarış tipi koltuklar, üretim modelinde kullanılmayacak.

Dış görünümünde boyut ve çizgi olarak güncel modele benzeyen dördüncü jenerasyon Sportage, yepyeni ön ve arka farlarıyla dikkat çekerken modelin en üst versiyonunda daha önce Cee’d GT ‘de gördüğümüz kare şeklindeki LED gündüz farları kullanılacak.

Motor ve şanzıman seçeneklerinde daha önce olduğu gibi Tucson ile aynı özelliklere sahip olacak olan Sportage, standart olarak önden çekiş sistemiyle satılacak olup isteğe bağlı olarak AWD dört tekerlekten çekiş sistemiyle de alınabilecek.

Dördüncü nesil Sportage’i Eylül ayı ortasında gerçekleştirilecek Frankfurt Motor Show’da sahneye çıkarması beklenen Kia, gelen bilgilere göre yeni kompakt crossover’ının üzerindeki örtüyü Ağustos ayının sonlarına doğru kaldırabilir.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1
0
0
 
1
meego
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
meego
Üye
meego

1.6 dizel otomatik ile gelirse piyasayı siler…