Birkaç ay önce ipucu fotoğraflarında gördüğümüz premium hatchback, cesur tasarımını 2013 yılındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterilen konseptten alıyor.

Aslında Infiniti’den habersiz bir şekilde sızdırılan bu fotoğraftan gördüğümüz kadarıyla konsept modelle görülen farkların başında ön tampondaki sis farları ve yenilenen alt ızgara yer alıyor. Fütüristik kapı kolları da tahmin edilebileceği üzere yerini alışık olduğumuz tasarıma bırakmış.

Fotoğrafta yer alan araç Mercedes-Benz kaynaklı 2.2 litrelik dizel motora sahip Q30 2.2d modeli. Q50 sedan’da 170 PS (125 kW) maksimum güç ve 400 Nm (295 lb-ft) maksimum tork üreten bu motorun benzer güç değerlerine sahip olması bekleniyor. Motor seçeneklerinin tam listesi hakkında bir bilgi bulunmasa da 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman seçeneklerinin sunulacağı biliniyor.

Yepyeni Infiniti Q30, QX30 crossover modeli ile birlikte Nissan’ın İngiltere’deki Sunderland tesisinde üretilecek ve 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılacak.

infinite q30 spy

Kimler Neler Demiş?

5 Yorum "Q30 ile görsel temas"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
zuspat
Üye

Cx3 bu ya

deco
Üye

aynalar hyundai i30 LOL

onatinc
Üye

Üst paragrafta hatchback altta crossover diyonuz biraz özen ve dikkat lütfen

Fatih_MehmetK
Üye

Mazda Kodo Tasarım kopyala yapıştır olmuş bu araç