Skoda’nın sedan ve hatchback karoserleriyle satışa sunduğu Rapid ve Rapid Spaceback modelleri, markaya global olarak önemli bir başarı getirdi. Skoda’nın ana fabrikası Mlada Boleslav’da marka için adeta bir kilometre taşı olan 500 bininci Rapid modeli olan Rapid Spaceback banttan indirildi. Skoda tarihinde ilk olarak 1934 yılında tanıtılan Rapid, modern versiyonuyla da büyük bir başarı elde etti.

2013 yılından bu yana Türkiye’de satışa sunulan Rapid Sedan’a, 2014 yılının ikinci çeyreğinde gençlere hitap eden hatchback tasarımıyla C segmentindeki Rapid Spaceback modeli katıldı. Skoda, ilk 5 ayda globalde 91 bin 400 adet Rapid modelini müşterilerine teslim ederek geçen yıla göre yüzde 12.3 artış sağladı.

Satışa sunulduğundan bu yana bulundukları sınıfta standartları değiştiren Rapid/Rapid Spaceback modelleri, ürün gamında Fabia ile Octavia arasında yer alarak markanın her beklentiyi karşılayacak modellere sahip olmasını sağladı.

Skoda’dan beklendiği gibi geniş bagaj hacmi, fonksiyonellik, modern teknoloji özelliklerini bir araya getiren Rapid/Rapid Spaceback modelleri, aynı zamanda markanın güncel tasarım dilini de en iyi şekilde yansıtıyor. Her iki otomobil de Red Dot Tasarım Ödülü’nü elde ederek çekici tasarımlarını tescillemeye başarmışlardı.

Türkiye’de de büyük bir ilgi gören Rapid Sedan ve Rapid Spaceback modelleri aynı zamanda verimli motor seçeneklerini kullanıcılara sunuyorlar. Dizel ve benzinli motor seçeneklerini, çift kavramalı DSG otomatik şanzımanla sunan Rapid Spaceback 48.000 TL’den, Rapid Sedan ise 50.000 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Rapid Testi İçin Tıklayınız

PAYLAŞ
Önceki içerikTeknik eğitim programı
Sonraki içerikTemmuz kampanyası
Emre Berk Simsek

İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunuyum. Sıkı bir otomobil tutkunuyum. Çocukluğum onların içinde geçti, üniversite yıllarımda ise birçoğunu test ettim. Ve yine aynı yıllarda Otopark ailesine dahil oldum. Direksiyonda olmak benim için bir çocuğun oyuncağıyla oynaması gibidir; bazen huzur dolu, kimi zaman ise adrenalinin doruklarında.

Kimler Neler Demiş?

İlk yorum yapan olun!

Bana bildir
avatar
wpDiscuz