Piyasada olduğu ilk nesliyle yerini Yeti’ye bırakana kadar iyi satan Skoda Roomster, 2. nesliyle yıl sonuna dek özleyenlerine kavuşuyor.

Geçtiğimiz haftalarda açığa çıkan casus fotoğraflardan ve son haliyle haberimizdeki fotoğrafda bulunan ayrıntılardan modelin VW Caddy ile birlikte kurgulandığı apaçık karşımıza çıkıyor. 2. nesil Roomster’la tekrar ivme kazanmak ve güvenli, ucuz bir modeli kullanıcılarına sunmak isteyen Skoda’yı sekteye uğratacak tek şey ‘Caddy kopyası’ damgası olacağa benziyor.

Aynı zamanda Roomster gibi Caddy de geçtiğimiz günlerde revize edildi ve bu işlemden ‘kopya’ muamelesi görmek istemeyen Skoda’nın, bu damgayı üstünden atmaya çalıştığı aşikar. Değişik ön ızgara ve farklı bir far takımı resmi olarak açıklanan görsel ögelerin başında bu maddede yer alıyor.

Dış tasarımdaki ‘Caddy’ izlerini kaputun altına da taşıyan model adeta ‘Bu mu resmi açıklama?’ dedirtiyor. Benzin ve dizel olmak üzere bir çok motor seçeneğine sahip olan model en düşük cc olarak 3 silindirli 1.0 TSİ motorla birlikte alınabilirken bu motor 102 beygir güç üretiyor. Bunun karşısında Roomster ve Caddy’ e özel olarak geliştirilen 1.2 TSİ motor sunduğu 84 beygirle ”nerde kaldı 200 cc” cümlesini ağızlara getirtiyor.

En güçlü benzinli versiyonda yer alan 1.4 lik TSİ motor ise sunduğu 125 beygirle bu şaşkınlığın sürmesine devam ediyor. Dizel cephesinde pek fazla bilgi verilmezken seçeneklerin 75 ve 150 beygir güçleri arasında TDİ motorlardan oluşacağı belirtilmiş.

Muhtemelen önümüzdeki ay tanıtılacak olan Roomster’ın, Frankfurt Motor Show’da kullanıcılarıyla buluşacağını açıklayan Skoda, modelle bağdaşık bir de ‘Praktik panel van’ müjdesi veriyor.

Kimler Neler Demiş?

6 Yorum "‘Roomster’ geri dönüyor !"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Bebebiskuvisi
Üye

Görsel Photoshop beyler bu kadar sinirlenmeyin. Ben Skoda’nın birebir Caddy’nin aynısını yapacağına inanmıyorum. B sınıfı MPV olacaktır yine…

Bu da görselin orijinali:
http://cdn1.automobilesreview.com/img/volkswagen-caddy-edition-30/slides/volkswagen-caddy-edition-30-01.jpg

zuspat
Üye

Skoda yüksek fiyattan saatte Vw satışını engellemez

meego
Üye

ya böyle yapacaklarına hiç yapmasınlar yaa

brkdmr38
Üye

caddy nin önü kesileceğinden distribütörler yine bi akıl oyunu yapacaklardır.

sinankb
Üye

Ne roomster ı bildiğin Skoda Caddy olmuş bu.