Lexus, 2016 IS’in üzerindeki örtüyü kaldırdı.

Model gamının en alt seviyesinde 241 BG güç ve 349 Nm torka sahip yeni 2.0 lt’lik turbo motorun kullanıldığı IS 200t bulunurken, bu motor seçeneği sekiz ileri otomatik şanzıman ile kombine edilmiş.

Lexus, IS 200t’den biraz daha güçlü ve dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan atmosferik 3.5 lt V6 motorun kullanıldığı yeni IS 300 AWD’yi ürün gamına dahil ederken, 255 BG güce ve 319 Nm torka sahip olan bu motor ile birlikte altı ileri otomatik şanzıman kullanmayı uygun görmüş.

Eskiden olduğu gibi 3.5 lt’lik V6 motorun kullanıldığı IS 350’nin de hayatına devam edeceğini açıklayan Japon firma, 306 BG güç ve 375 Nm tork değeri üreten bu motoru Sport Direct Shift adını verdiği sekiz ileri otomatik şanzımanla kombine ederken, bu modelde AWD dört tekerlekten çekiş sistemini de isteğe bağlı olarak sunacak.

Yenilenen motorların dışında, elektrikli yükseklik ve derinlik ayarına sahip direksiyon ile yağmur sensörünün de dahil edildiği Premium Plus Paketi ile alınabilecek olan otomobil, ısıtmalı direksiyon simidiyle soğuk kış günlerinde sürücüsünün yüzünü güldürecek. Yeni Lexus Enform Service Connect sisteminin isteğe bağlı olarak sunulacağını açıklayan Lexus, bu sistem sayesinde yolcuların telefonları vasıtasıyla otomobille alakalı bilgilere ulaşmalarını sağlayacak. Tüm bunların yanında selefinde olduğu gibi F SPORT Paketi’yle de alınabilecek olan IS, bu paketle birlikte; agresif bodykit’e, ayarlanabilir spor süspansiyona ve 18 inç’lik jantlara sahip olacak.

 

Kimler Neler Demiş?

3 Yorum "Sinir küpü"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Özgür Güneş
Üye

328i nin düşüneceği bişey yok, zaten satmıyor bizim ülkede

sbtn35
Üye

Arkası güzel yanı fena değil o ön nedir abicim öyle yahu yazık etmişler arabaya

glasius
Üye

İç tasarım son dönem Toyota klasiği. back to 80’s