Daha önce BMW ve Toyota’nın birlikte üretip geliştireceklerini açıkladıkları spor otomobil hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Alüminyum Space Frame şasi ile birlikte karbon fiberle güçlendirilmiş plastik gövde panellerine sahip olacağı belirtilen otomobilin, Porsche 911 ile aynı boyutlarda olacağı konuşulurken uzunluğunun da 4,5 metreden kısa olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Her iki otomotiv devinin de ketum davrandığı spor otomobil için tasarım açısından son aşamada olduklarını söyleyen Toyota yetkilileri, otomobili tanıttıklarında insanların:  “Nasıl bu kadar güzel görünebiliyor?” diye kendilerine sorular yönelteceklerini belirtiyorlar.

Tasarımında Toyota’nın geleneksel çizgilerinin olmayacağı belirtilen otomobilde kullanılacak olan motorlar ile alakalı resmi bir açıklama bulunmasa da, 2.0 lt 241 BG güç ve 350 Nm tork üreten turbo beslemeli motor ile birlikte 3.0 lt’lik altı silindirli 335 BG güç ve 450 Nm tork üreten turbo motorun kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. 473 BG gücünde Plug-in Hibrit versiyonunun da çıkması düşünülen otomobil, Supra’nın güç aktarma sistemine sahip olacak ve modelde kullanılacak olan tüm motorlar BMW imzası taşıyacak.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum "Supra & M4 karışımı"

avatar
  Subscribe  
en yeni en eski en iyi
Bana bildir
Mriya
Üye

Toyota ile BMW’nin yaptığı bu teknoloji ortaklığı, her iki firma için de çok mantıklı bir hareket olduğu artık iyice belli oldu.

BedirhanC.
Üye

Annesi Japon, babası Alman. Bakalım ortaya ne çıkacak?

onatinc
Üye

BMW’ye hybrit ünitelerin elektrik motorları ve bataryaları Toyota tedarik ediyor dimi ??

Fatih_MehmetK
Üye

Evet toyota tarafından Üretiliyor ve yeni bir i serisi modeli çıkacak onuda. Beraber tasarlayacaklar. Toyota aynı zamanda. Tesla ya da ortak.