İnternette yer alan videolarda, çoğunlukla Tesla modellerinin etkileyici ivmelenme yeteneklerini izlemişsinizdir. Elektrik motorlarının ürettiği yüksek tork sayesinde Teslalar, kolaylıkla V8, V10 motorlu süper sporlarla başa çıkabiliyor. Peki düz yolda rahatlıkla hızlanan bu çevreci araçlar, pistte ne kadar yetenekli?

Bu sorunun cevabını bir Youtube kullanıcısı veriyor. Yüklenen videoda Tesla Model S P85’in Nürburgring’deki tur zamanı, yalnızca 9.08 dakika sürüyor. Bu tur zamanı bize Model S’in, pistte de düz yoldaki kadar yetenekli olduğunu gösteriyor.

Videoyu yükleyen kişi yaptığı açıklamada, bu tur zamanını iki tur attıktan sonra yaptığını söylüyor. Ayrıca piste çıkmadan önce Model S’in süspansiyonları en alçak seviyede konumlandırılmış, lastiklerde 2,5 bar basınç var ve araç tümüyle şarj edilmiş durumda. İlk turdayken de araç, lastiklerde yüksek basınç uyarısı vermiş.

Yüklenen videoda ses yok.  Zaten kaputun altında atmosferik bir makine olmadıktan sonra, videoda ses olmadığı için çok da şikayetçi olmayız değil mi?

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum "Tesla Ring’de estirdi"

Bana bildir
avatar
Buna göre sırala:   en yeni | en eski | en iyi
Şevki Aksu
Üye

Düzlüklerde çok geride kalıyor.

wpDiscuz